Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Lazdijų rajono moksleivių švietimo istorijos konferencija

2010 m. lapkričio 26 d. Lazdijų švietimo centro salėje vyko Lazdijų rajono moksleivių švietimo istorijos konferencija „ Išnykusių ir tebenykstančių mokyklų istorija“ Jau antri metai konferenciją rengia Lazdijų krašto muziejus. Lazdijų krašto direktorė D. Pledienė, pradėdama konferenciją, sakė, kad šį renginį planuojama organizuoti kasmet, siekiant paskatinti švietimo įstaigų bendruomenes rinkti ir užrašyti savo istoriją, skleisti sukauptą informaciją, kad neliktų baltų dėmių mūsų švietimo puslapiuose.

Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės pagrindinės mokyklos moksleiviai jau antrą kartą dalyvauja šiame renginyje. Šiais metais mokyklos auklėtinės R. Zelenauskaitė, K. Kaušauskaitė ir E. Kaušauskaitė, konferencijoje skaitė pranešimą apie žymų pedagogą, Lazdijų krašto mokytoją šviesuolį, visą savo darbo pusšimtį paskyrusį Kapčiamiesčio vaikų mokymui, Zigmą Sabalių. Moksleives paruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja M. A. Tamulevičienė. Zigmas Sabalius Kapčiamiesčio vidurinėje mokykloje dirbo iki 2001 metų. Surinkta medžiaga liudija, kad nuo 1948 m. dirbęs mokytoju o vėliau direktoriavęs Zigmas Sabalius buvo paprastas nuoširdus, nepaprastos kantrybės mokytojas ir vadovas. Jo mokiniai, kolegos ir visa Kapčiamiesčio bendruomenė iki šiol mena pedagogo kruopštumą, atkaklumą, išprusimą, didelius gabumus ne tik tiksliesiems mokslams, bet ir literatūrai, gebėjimą bendrauti. Štai taip apie šį pedagogą rašė tuometinis rajoninis laikraštis „darbo vėliava“:

“Stovi Zigmas Sabalius vidury mokyklos kiemo, stovi kaip tikras šeimininkas. Ir jauti, kad už direktoriaus pečių ne vasarą ištuštėjusių klasių langai, o jaunų žmonių gyvenimas ir likimas. Į šiuos tvirtus pečius kiek kartų rėmėsi ir vaikai ir jų tėvai, rinkdamiesi savąjį kelią. Būna juk žmonių kurie nepalieka gimtųjų vietų – savo protą ir širdį skiria mėgstamam darbui ir, galiausiai žmogui, nebodami didelių išbandymų

... Laiko nubalintos plaukų sruogos, gerų akių žvilgsnis, santūri šypsena – stovi it medis į gimtąją žemę įaugęs Zigmas Sabalius.”