Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

AIDS dienos minėjimas

Lapkričio 30 dieną, mūsų, Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokykloje vyko AIDS dienos minėjimas. Visiems renginio dalyviams ,,Sveikos gyvensenos“ būrelio nariai prisegė raudonus kaspinėlius – AIDS simbolius. Renginio pradžioje kalbėjo biologijos mokytoja. Ji nurodė svarbiausią renginio tikslą: atkreipti jaunų žmonių dėmesį į šią aktualią visame pasaulyje problemą. Pabrėžė, kad trečdalis visų infekuotųjų ŽIV yra jaunimas (15 – 24 m. amžiaus). Mokytoja akcentavo, kad tokiais  renginiais norima paraginti jaunimą saugoti sveikatą, supažindino su renginio darbotvarke:
1.      10 klasės mokinės pasisakymas ,, Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena“.
2.      Filmukas ,,AIDS – XXI a. maras“
3.      Žaidimas – konkursas. Mokiniai atsakinės į Vilniaus užkrečiamų ligų ir AIDS centro protmūšio klausimus: ,, AIDS: geriau žinoti“.
4.      Filmukas ,,Pasaulinė AIDS diena“.
  Renginio metu mokiniai pasiskirstė į 3 komandas. Žiūrėdami filmukus ir skaidres daug sužinojo apie AIDS atsiradimo istoriją, plitimą, raudonojo kaspino istoriją. Komandos aktyviai atsakinėjo į klausimus. Tikimės, kad renginio metu įgytos žinios padės mokiniams priimant gyvenimo iššūkius, sprendimus. Renginį užbaigėme filmuku, kuriame išaukštintas žmogaus gyvenimas, kaip didžiausia vertybė, raginama kovoti už jį, nepasiduoti menkaverčiams dalykams. Po renginio mokytoja padėkojo visiems už dalyvavimą.
Biologijos mokytoja: A. Danilavičienė