Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Įspūdžiai iš respublikinės konferencijos Merkinėje

Spalio 27 dieną Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje vyko respublikinė konferencija lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams,, Vincas Krėvė Nepriklausomybės priešaušryje''.

Šventė prasidėjo gimnazijos mokinių veikla - patekome į ,,Simajudo turgų'', vaišinomės mokinių, mokytojų pagamintais skanėstais. Įvyko ir Krėviukų krikštynos.

Toliau prasidėjo dalykinė veikla - įdomūs pranešimai. Kalbėjo ir muziejaus darbuotojai, ir svečiai iš Vilniaus, tyrinėjantys Vinco Krėvės kūrybą ir asmenybę.  Nustebino ir sužavėjo M. Gamzajevo, Lietuvos azerbaidžaniečių bendrijos pirmininko, Tautinių bendrijų tarybos prie Tautinių mažumų departamento prie LRV nario pranešimas ,,Konsulo Krėvės,, vizos į gyvenimą“. Paskutinius akcentus sudėliojo Rita Černiauskienė, Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokytoja metodininkė savo pranešimu ,, Žaidimas su rašytoju: skirtingų kontekstų panaudojimo galimybės, švenčiant rašytojo Vinco Krėvės gimtadienius'.

Šventė baigėsi ekskursija po Merkinę. Apžiūrėjome tapybos darbų parodą Merkinės kultūros centre, susipažinome su Merkinės lankytojų centro ekspozicija bei parodų sale, taip pat apsilankėme Merkinės krašto muziejuje -  susipažinome su dingusiu ir išlikusiu renesansiniu bei barokiniu Merkinės miestu.

Ačiū Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokytojams, mokiniams, Merkinės krašto šviesuoliams, svečiams už įdomias akimirkas pagerbiant mūsų krašto rašytoją, kultūros ir meno žmogų - Vincą Krėvę.

                                                      Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Dalia Balčienė