Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Emilijos Pliaterytės 211-ųjų gimimo metinių paminėjimas

Tradiciškai lapkričio – gruodžio mėnesį mokykloje ir muziejuje organizuojami įvairūs renginiai, skirti Emilijos Pliaterytės gimimo ir mirties metinėms paminėti.

Šia proga Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus ir mokykla organizuoja tapusį tradicija tarptautinį mokinių piešinių konkursą-parodą „Skriski, laisvas paukšti!”.

Spalio 20 d. muziejuje vyko edukaciniai užsiėmimai mokiniams „Moteris amžių istorijoje“. Jų metu mokiniai plačiau susipažino su Emilijos Pliaterytės gyvenimu, jos siekiais, žygdarbiais ir laisvės troškimu. Užsiėmimo dalyviai žavėjosi garsios karžygės drąsa, jos neišsenkamu noru kovoti ir vesti tautą į laisvę. Mokiniai skaitė eiles, skirtas kapitonei Emilijai Pliaterytei, žinias įtvirtino atlikdami praktines užduotis.

Lapkričio 13 d. Emilijos Pliaterytės atminimą seniūnas, bendruomenės pirmininkė, muziejaus darbuotojos, mokytojai ir mokinukai pagerbė uždegdami žvakeles ant jos kapo, prie paminklo miestelio aikštėje. Muziejaus vadovė, seniūnas visiems priminė Emilijos žygdarbius, istoriją, kalbėjo apie jos drąsą, laisvės troškimą. Mokinukai deklamavo eiles, skirtas Emilijai.

Šią dieną mokykloje buvo atidaryta mokinių piešinių paroda, kurią organizuoja mokykla ir muziejus. Džiaugiamės, kad sulaukėme darbų beveik iš visų rajono mokyklų. Taip pat smagu, kad atidarymo dieną parodą aplankė ir garbingi svečiai – Lazdijų rajono meras Artūras Margelis, Seinų (Lenkijos Respublika) burmistras Vaclovas Stankevičius, Lietuvos konsulas Lenkijoje Arkadiušas Adamas Novalskis ir kiti svečiai.

Lapkričio 13 d. – gruodžio 10 d. kviečiame mokykloje aplankyti tarptautinį piešinių konkursą-parodą „Skriski, laisvas paukšti“, skirtą Emilijos Pliaterytės 211-osioms gimimo metinėms.

Renginių akimirkos:

https://www.facebook.com/pg/kapciamiescio.mokykla/photos/?tab=album&album_id=305681336584519

https://www.facebook.com/pg/kapciamiescio.mokykla/photos/?tab=album&album_id=305672149918771

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Prapiestienė