Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

straipsnis

Europos kalbų diena

Rugsėjo 27 d. Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokykloje minėjome Europos kalbų dieną. Oficialiai ji minima viena diena anksčiau, rugsėjo 26 d., tačiau svarbu yra ne tiksli data, o veikla ir nuotaika, kurią sukuria patys renginio dalyviai.

6-9 klasės įnirtingai kovėsi mišriose komandose Europos viktorinoje, kuri vyko anglų kalba (anglų k. vyr. mokytoja Birutė Stepulevičienė). Mokiniai ne tik privalėjo pademonstruoti geras anglų kalbos žinias, bet ir mąstyti lanksčiai, logiškai ir greitai. Mokiniai turėjo puikią progą įsitikinti kaip svarbu yra komandinis darbas, bendrai kuriama strategija ir laikomasi užsibrėžto plano. 

                                                                 

Europos kalbų dienos minėjimui ruošėsi visi 5-10 klasių mokiniai. Jie pagamino marškinėlius sau ir draugui rusų ir anglų kalbomis (ruošė rusų k. mokytoja Ugnė Babkauskienė, anglų k. vyr. mokytoja Birutė Stepulevičienė,   anglų k. vyr. mokytoja Ina Juškytė). Visi darbai buvo iškabinti mokyklos antro aukšto fojė, kur buvo surengtas smagus žaidimas. Mokiniai pristatė save arba savo draugą lietuviškai, o žaidimo dalyviai turėjo surasti marškinėlius, kurie atitinka apibūdinimą: rusiškus ir angliškus. Džiaugiamės, kad žaidimas įtraukė visą mokyklos bendruomenę, ne vien mokinius, ir visus dalyvius smagiai nuteikė.

Pradinių klasių mokiniai ir penktokai pradėjo pažintinę kelionę po Europos šalis vyresnių klasių mokinių parengtu „Europos šalių maršrutu“ (9 kl, anglų k. vyr. mokytoja Birutė Stepulevičienė). Jie susipažino su angliškais šalių pavadinimais ir sužinojo, kaip pasisveikinti įvairiomis kalbomis. Šią užduotį jie atliko savarankiškai ir visiškai nesudėtingai! Taip pat, pradinių klasių mokiniai klausėsi įvairių šalių tautinių dainų anglų kalbos pamokoje (anglų k. vyr. mokytoja Ina Juškytė).

Ar sunku pasakyti „ačiū“? Kiek daug ar mažai panašumų šis žodis turi kaimyninių šalių kalbose, atsakyti gali tie, kas gavo paskutinę užduotį – surasti, kaip skamba žodis „ačiū“ įvairiomis Europos kalbomis.

                                                                                            Anglų k. vyr. mokytoja       Birutė Stepulevičienė