Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Rudenėlio palydos

Spalvingi krentantys medžių lapai ir ūžaujantis vėjas mums pranešė, kad jau baigiasi ruduo. Laikas pasidžiaugti Rudenėlio derliumi, spalvomis ir atsisveikinti.

Mokykloje spalio 25 dieną vyko ,, Rudens madų šou‘‘. Renginį organizavo pradinių klasių mokytojos, daug idėjų pasiūlė pradinių klasių vyresnioji mokytoja Diana Juškaitienė.

Dalyvavo įvairių klasių mokiniai- nuo mažiausių iki didžiausių. Mokiniai pristatinėjo, demonstravo kostiumus, kurtus iš rudens gėrybių. Žavėjo ir demonstruojami kostiumai, ir kolekcijų pavadinimai: ,, Rudeniniukai‘‘, ,, Rudens madų vaivorykštė‘‘, ,, Lapų nublokšta‘‘, ,, Rudeninis sūkurys‘‘..., ir atvykę dvi damos, atstovaujančios garsiausius Lietuvos mados namus ( Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejaus darbuotojos). Damos aptarė rudeninę kolekciją, džiaugėsi atvykę į tokį įdomų renginį.     

Lapkričio 14 dieną paminėjome šventą Martyną. Mokykloje degė ypatingos žvakelės- šviesos žibintai, simbolizuojantys ,jog prasideda orų kaita- rudens pabaiga ir žiemos pradžia. Šią idėją mums padovanojo technologijų vyresnysis mokytojas Audrius Goberis.

Degančių žvakelių šviesoje palydėjome rudenėlį. 9 klasės mokiniai pasakojo apie švento Martyno šventę ( ruošė etninės kultūros mokytoja Dalia Balčienė).

Sužinojome daug įdomių dalykų. Priežodis sako: ,, Po švento Martyno tik velniai laužo vantas‘‘. Kitu priežodžiu pašiepiami ne laiku ką nors darantys. Tada sakoma: ,,Nuėjo šluotų rišti po Martyno.‘‘ Visi žino – po Martyno žemė nebedirbama: jau niekas jos nebedrįsta ,, judinti‘‘- tepailsi iki pavasario.

Iš šios dienos orų spėjama žiemos pradžia tokiu gražiu pastebėjimu: Jei per Martyną žąsis ant vandens, per Kalėdas bus ant ledo.‘‘ Ir atvirkščiai.‘‘

Piemenukai, kad greičiau pašaltų ar pasnigtų, imdavosi burtų: apie pamiškės beržą vesdavo baltą ožį. Tai žiemos šauktuvės. Baltas beržas, baltas oželis- greit visur bus balta...

                                                               Jaunųjų korespondentų būrelis