Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Antikorupcijos diena mokykloje

     Gruodžio 10 dieną Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje vyko Antikorupcijos dienos paminėjimas. Renginį organizavo socialinė pedagogė O. Janulevičienė ir 8 klasės mokinės Auksė Burbaitė, Karolina Misevičiūtė.

     Prisiminėme Tarptautinės antikorupcijos dienos atsiradimo istoriją. Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus. Įvairių šalių televizijos, taip pat ir Lietuvos, transliuoja dokumentinius filmus, laidas šia tema.

     5-10 klasių mokiniai su klasių vadovais paruošė ir pristatė plakatus antikorupcijos dienai. Apie korupciją kalbėjo ir literatų būrelis( ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė D. Goberienė). Tarptautinę antikorupcijos dieną iniciavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio -9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje ( Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją. Lietuvos Respublikos vardu šį dokumentą pasirašė teisingumo ministras.

     Taip pat sužinojome, kas yra korupcija ir kokios jos formos. Mokiniai pynė voratinklius, kurie atspindėjo korupcijos formas. Žiūrėjome filmą korupcijos tema.

     Tikimės, kad mūsų mokyklos mokiniai supras korupcijos žalą ir užaugs dorais piliečiais.

                                                                                                 8 klasės mokinė Karolina Misevičiūtė