Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Protėvių žemėje

     2006m. spalio mėn. mūsų mokykloje lankėsi Yael ir Benjamin Baratz iš Izraelio. Yael Menzin  (Menčinsky) Baratz gimė 1956m. JAV, Niujorke, į kurį jos senelis Abraomas Menčinskis emigravo XX a. pradžioje.

     Senelis buvo vienas iš nemažos žydų bendruomenės gyvenusios XX a. pradžioje Kapčiamiestyje. Jis išvyko į JAV 1901 metais kartu su savo broliais ir seserimis. Kas privertė juos pasitraukti? Abraomo tėvas buvo medkirtys, turėjo didelę šeimą – devynis vaikus – ir buvo pagrindinis šeimos maitintojas. Tačiau jį bedirbantį miške, kaip pasakoja Yael, prispaudė užgriuvęs medis ir sužalojo mirtinai. Šeima, likusi be maitintojo ir negalėdama pragyventi, emigravo į JAV.
     Štai tokią savo šeimos istoriją mums papasakojo Yael, atvykusi pirmą kartą į Lietuvą norėdama pamatyti kraštą, kuriame gyveno jos proseneliai. Ji su vyru lankėsi mūsų mokyklos muziejuje, domėjosi čia surinkta medžiaga apie žydų gyvenimą Kapčiamiestyje, aplankė žydų kapines. Išvykdama paliko daug šiltų žodžių muziejaus svečių knygoje ir šiek tiek pinigų muziejaus reikmėms.

Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės
 pagrindinės mokyklos direktoriaus
 pavaduotoja Marytė Ignatavičienė