Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

        Šių metų lapkričio 15 dieną Lazdijų r. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje, kaip ir kitose švietimo įstaigose, daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Dar 1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse.
        Šių metų pilietinės iniciatyvos simbolis, skirtas Tarptautinei tolerancijos dienai, buvo „Tolerancijos švyturys“. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantis kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje gyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius.
        Mūsų mokyklos bendruomenė palaikė Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo rekomendacijas. Į tolerancijos dienos paminėjimą susirinkome visi mokyklos aktų salėje. Kiekvienas klasės kolektyvas pristatė savo sukurtą šia tema plakatą. Mokyklos literatų būrelis, vadovaujamas mokytojos metodininkės Dalės Goberienės, paruošė montažą, skirtą Tolerancijos dienai. Kai kurios klasės itin aktyviai įsitraukė į tolerancijos temos vystymą klasių bendruomenėse, tam skyrė ne vieną savo klasės valandėlę. Jų metu mokiniai su klasių auklėtojais peržiūrėjo kino bei animacinius filmus, kurių siužetuose ieškojo tolerancijos pavyzdžių. Pasitelkę aktyviuosius metodus bei socialinius žaidimus sustiprino efektyvaus bendravimo įgūdžius bei problemų sprendimus, pagerino klasės mikroklimatą, patyrė daug puikių emocijų ir šauniai praleido laiką.
                                                                                            Parengė socialinė pedagogė Ona Janulevičienė