Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykla vykdė vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencinę programą „Gerumo nebūna per daug“

    Pagrindinis programos tikslas buvo skleisti darną, vienybę, toleranciją, gerumą, pakantumą, nuoširdumą, atjautą. Programos metu mokiniai žaidė draugiškas futbolo varžybas. Varžyboms vadovavo kūno kultūros vyresnysis mokytojas Teisutis Targauskas. Varžybas nugalėjo draugystė ir vienybė. Mokykloje mokiniai buvo supažindinti su tabako, alkoholio ir psichotropinių medžiagų pasekmėmis. Vaikus supažindino mokyklos visuomenės sveikatos biuro specialistė Jadvyga Jarmalienė.
     Gruodžio antrą dieną biologijos vyresnioji mokytoja Angelė Danilavičienė organizavo dieną prieš AIDS. Mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojo metodininko Audriaus Goberio, noriai gamino suvenyrus . Projekto metu mokiniai gamino atvirukus, jiems talkino dailės vyresnioji mokytoja Virginija Kaminskaitė ir technologijų vyresnioji mokytoja Asta Gylienė. Mokykloje buvo organizuota kelionė į Alytaus kino teatrą ,,Dainava“, kur vyresnių klasių mokiniai žiūrėjo lietuvišką istorinį kino filmą „Sutemose“. Mokiniams kino filmas patiko. Jaunesnių klasų mokiniai vyko į Rudaminos amatų centrą draugiškai pasigaminti Kalėdinius žaisliukus iš molio.
    Gerumo idėjos tęsėsi ir mokiniai noriai ruošėsi aplankyti Kapčiamiestyje ir Lazdijuose senelių namuose gyvenančius senelius.
     Kapčiamiestyje apsilankė jaunesnių klasų mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Dale Goberiene. Seneliams nunešė savo pačių pagamintus angeliukus ir atvirukus. Dar mokiniai išsakė seneliams daug šiltų žodžių ir palinkėjimų švenčių proga.
     Į Lazdijų senelių namus vyko devintų ir dešimtų klasių mokiniai. Mokiniai patys ruošėsi kuo įspūdingiau pasveikinti senelius. Patys prigamino daug skanėstų, sukūrė gražių sveikinimo atvirukų. Mokinys Deimantas Burba padainavo, palinksmino senelius. Išgirdę mokinio grojamą maršą ir dainuojamas liaudies dainas, seneliai be galo apsidžiaugė. Ne vienam jų norėjosi dainuoti kartu.
Projektas jau baigėsi, tačiau gerumo idėja dar tęsiasi. Mokiniai dar ruošiasi aplankyti iki švenčių ir Kapčiamiesčio miestelyje bei apylinkėje gyvenančius senelius. Seneliai tikrai bus sužavėti, nustebinti, nes tik gerumas mus vienija.

                                                      Programos vadovė mokyklos socialinė pedagogė Ona Janulevičienė.

79371907 2667897036651487 8351420279070654464 o

 

DSC 9718

DSC 9840