Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Antikorupcijos diena mokykloje 2019

   Gruodžio 9 dieną Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje vyko Antikorupcijos diena.
   Prisiminėme Tarptautinės antikorupcijos dienos atsiradimo istoriją. Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus. Įvairių šalių televizijos, taip pat ir Lietuvos, transliuoja dokumentinius filmus, laidas šia tema.
    5-10 klasių mokiniai su klasių vadovais paruošė ir pristatė plakatus antikorupcijos dienai. Tarptautinę antikorupcijos dieną iniciavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją. Lietuvos Respublikos vardu šį dokumentą pasirašė teisingumo ministras.
   Taip pat sužinojome, kas yra korupcija ir kokios jos formos. Mokiniai diskutavo situacijas, kuriose atspindėjo korupcijos formas. Žiūrėjome filmą korupcijos tema.
     Tikimės, kad mūsų mokyklos mokiniai supras korupcijos žalą ir užaugs dorais piliečiais.

                                                                                                        Socialinė pedagogė Ona Janulevičienė.