Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

DĖL INTERNETO SVETAINIŲ WWW.NERUKYSIU.LT IR WWW.ASKRITISKAS.LT VIEŠINIMO

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) informuoja, jog rinkoje atsiradus elektroninėms cigaretėms, jos tampa vis populiaresnės vaikų ir paauglių tarpe. Elektroninės cigaretės kurtos kuo panašesnės į įprastas cigaretes, kad jas atstotų ir imituotų įprasto rūkymo metu patiriamus pojūčius. Elektroninių cigarečių skysčiuose dažniausiai yra nikotino, kuris sukelia priklausomybę. Tyrimai rodo, kad ant elektroninių cigarečių skysčio pakuočių nurodytas nikotino kiekis dažnai nesutampa su kiekiu, nurodytu ant pakuotės, o gaminiuose be nikotino kartais galima jo aptikti. Į elektroninių cigarečių skystį gali būti įmaišoma ir kanapėse randama psichoaktyvioji medžiaga – tetrahidrokanabinolis (THC). Analizuojant psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo įpročius tarp vaikų ir paauglių yra stebimas ne tik elektroninių cigarečių, tačiau ir marihuanos vartojimo didėjimas. Taip pat narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo didėjimas stebimas ir bendrojoje populiacijoje.
Departamentas vis dažniau sulaukia tiek švietimo įstaigų atstovų, tiek tėvų užklausų, susijusių su vaikų ir paauglių rūkymo bei narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo problemomis, todėl atsižvelgdamas į tai, kad visuomenės informavimas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo bei pagalbos gavimo klausimais yra vienas iš psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos uždavinių, sukūrė internetines svetaines:
- www.askritiskas.lt arba K.A.S (kritiškas, atviras, stiprus) – tai interaktyvi interneto svetainė jaunimui nuo 14 m. , sukurta 2018 m. Ja siekiama tinkamai informuoti jaunus asmenis, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Daugiau informacijos apie iniciatyvą K.A.S. galite rasti: http://askritiskas.lt/;
- www.nerukysiu.lt – tai interaktyvi interneto svetainė, skirta asmenims, norintiems atsisakyti šio žalingo įpročio, taip pat skirta motyvuoti asmenis nerūkyti. Svetainėje galima rasti interaktyvius testus, padedančius sužinoti rūkančiojo tipą bei priklausomybės laipsnį, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai, interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur kreiptis pagalbos metant rūkyti ir kt. Plačiau: http://nerukysiu.lt/;
Svetainių viešinimui yra sukurti ir paviešinti patrauklūs bei šiuolaikiški www.nerukysiu.lt ir www.askritiskas.lt internetinių svetainių vaizdo filmukai (ilgesni ir trumpesni) bei reklaminiai skydeliai.
Departamentas kreipiasi į Jus ir kviečia bendradarbiauti formuojant neigiamą žmonių požiūrį į narkotinių ir psichotropinių medžiagų bei tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių vartojimą. Departamentas maloniai prašo pasidalinti interneto svetainių http://askritiskas.lt ir http://nerukysiu.lt reklaminiais skydeliais savivaldybės internetinėje svetainėje. Taip pat esant galimybei, nemokamai transliuoti vaizdo filmukus, pristatančius svetaines www.nerukysiu.lt ir www.askritiskas.lt vaizdo ekranuose, kasdien skiriant minėto vaizdo filmuko transliavimui bent 30 minučių.

Maloniai prašome aptarti Departamento siūlymą bendradarbiauti ir transliuoti vaizdo filmukus vaizdo ekranuose, o apie priimtą sprendimą informuoti Departamentą iki 2020 m. vasario 21 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Dėkojame Jums už bendradarbiavimą.

PRIDEDAMA:
1. Interneto svetainių http://askritiskas.lt ir http://nerukysiu.lt reklaminiai skydeliai, 2 skydeliai.
2. Interneto svetainių http://askritiskas.lt ir http://nerukysiu.lt vaizdo filmukai, 5 failai.

Tabako, alkoholio, narkotinių ir Violeta Verseckienė
psichotropinių medžiagų prekursorių
licencijų skyriaus vedėja,
laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas