Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

Praeities takais

     Mes, Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės pagrindinės mokyklos etnografai, lankėmės svečiuose pas mokytoją Birutę Stacevičienę ir girininką Vytautą Stacevičių.
     Čia įkurtas dviejų aukštų informacinis namelis – tai tarsi paslaptingas raktas į mums dar nežinomas senovės platybes. Aplink dar šypsojosi jurginų žiedai, o mus pasitiko ypatingas akmuo, apipintas padavimais ir kerais (taip pasakojo mokytoja). Pasėdėję ant senoviškų rąstų pasvirnės drauge su mokytoja pravėrėme namelio duris. Prieš akis iškilo medžio šakų šviestvas ir belakstanti piktoji ragana su šluota. Ji tik žvilgterėjusi iškart nusisuko. Tai geras ženklas – mes čia laukiami svečiai.

      Pamatėme daug įvairių senosios literatūros knygų, atradome pažintinės informacijos miškininkystės tema. Žavėjo unikalios medžio šakelės, rastos gamtoje, pabirę Palangos akmenėliai, džiovintų žolelių ekspozicija priminė vasarą.
     Mediniais laiptais nukeliavome į antrą aukštą – senoviškų daiktų karalystę. Galėjome grožėtis sukauptais gamtos ir žmogaus turtais. Kiekvienas daiktas, apipintas mokytojos B. Stacevičienės pasakojimais, tapo tarsi stebuklingas, mistiškas. Juk ne kiekvienas pajus, kas slypi drevėje, sename verpimo ratelyje ar akmenėlyje... Kviečiame apsilankyti ir Jus.

Kapčiamiesčio E. Pliaterytės pagr. m – klos 8 kl. mok. Eglė Dimšaitė