Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish

Naujienos

Spausdinti

MEILĖ DAINAI GIMĖ DZŪKIJOJE

Dalia Balčienė
Lietuvių kalbos mokytoja

       Nuskubėjus Velykiniam šurmuliui ir moksleiviškom atostogoms Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės pagrindinėje mokykloje mus džiugino etninės kultūros šventė kartu su projekto „Drąsinkime ateitį“ Garbės galerijos nare, liaudies dainų atlikėja Veronika Povilioniene.
       Šiam susitikimui ruošėsi ir mokytojai, ir mokiniai.
       Etninės kultūros renginį vedė ir parodėlę–ekspoziciją, skirtą V. Povilionienei, surengė mokyklos etnografinio–kraštotyrinio muziejaus vadovė B. Stacevičienė.
       Padėkos žodžius gerbiamai viešniai išsakė mūsų mokiniai, kviesdami atverti sėkmės paslaptis.

       Šiltas, nuoširdus, paprastas bendravimas su Veronika Povilioniene tarsi atskleidė tikrąsias tiesas ir vertybes. Viešnia apgailestavo, jog šiandien mes nedrįstame reikšti savo jausmų, iškraipome vardus, pamirštame mažybinius-maloninius žodelius, savo vaikams nedainuojame lopšinių, nesekame pasakų. Laikas keičia „vertybes“. Liaudiška daina kuria tikrą meilės idilę, o šiuolaikinėj – pakanka keletos grubių žodžių. Klausėme Veronikos dainų – ir širdyje viešpatavo tikras Velykinis pavasaris.
       Šventėje savo liaudiškus sugebėjimus atskleidė ir mūsų mokiniai. Pasipuošę tautiniais drabužiais moksleiviai dainavo, pasakojo, porino... Liaudiškai uždainavo ir Kapčiamiesčio girininkijos-mokyklos etnografinis ansamblis (vadovė B. Stacevičienė), Socialinės globos centro „Židinys“ vaikai (muzikos mokytojas L. Juškaitis).
       Džiaugiamės jog šis renginys tapo visos miestelio bendruomenės švente. Svečiavosi miestelio seniūnas V. Dambrauskas, miškininkas V. Stacevičius, Socialinės globos centro „Židinys“ direktorė O. Lukoševičienė, laisvalaikio ir pramogų salės direktorė L. Valentienė, moksleivių tėveliai.
       Daugumo svečių darbai puikavosi mūsų šventėje. Mokykloje buvo galima pasigrožėti Kapčiamiesčio miestelio bendruomenės verbų, margučių, senovinių žaislų, karpinių parodėle (organizavo B. Stacevičienė). Mūsų mokyklos mokytojos (A. Dumbliauskienė, B. Dambrauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui M. Ignatavičienė) išradingai ir įdomiai sukūrė Velykiškai pavasarišką spalvų žaismą ir interjerą šventei.
       Dvelkė liaudiška daina ir Veronikos Povilionienės prisiminimais.
       Buvo nuostabu dainuoti kartu su Veronika Pavilioniene. Moksleiviai mokėsi ir sutartinę, ir net pasaką padainuoti...
       O viskas gimė gimt krašto aplinkoje. Dainavo tėvai, dainavo Veronika vos tik gimusi – taip tarsi juokavo dainininkė. Norėjosi dainuoti visur – ir mokykloje, ir uogaujant, ir grybaujant.
       Nieko nekeisčiau, jeigu tektų grįžti praeitin – sako dainininkė. Klausydami galvojome, jog sėkmė gal ir yra prigimtinis pašaukimas dainuoti, atkeliavęs iš gimtosios Dzūkijos kampelio.

Dainuojame kartu su Veronika Povilioniene


Etninės kultūros šventės mokykloje dalyviai -
Kapčiamiesčio girininkijos-mokyklos etnografinis ansamblis