Lithuanian Belarusian English French German Italian Latvian Polish Russian Spanish
Spausdinti

Projektai

Autorius Administrator.

 

 


 

Lentelė GTM ŠACe

 


Vaikų vasaros poilsio programa

,,Atradimų vasara“

       Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje  vykdoma vaikų vasaros poilsio programa ,,Atradimų vasara“. Programai vykdyti skirta 530 Eur. Lėšas skyrė Lazdijų rajono savivaldybė.

       Vykdomos programos metu siekiama organizuoti kryptingą vaikų užimtumą ir poilsį vasaros atostogų metu. Pagrindinis dėmesys stovykloje skiriamas vaikui, jo saviraiškai ir asmenybės augimui.Programa stovyklos metu vykdoma atradimų, ieškojimų, savęs išbandymų įvairiose edukacinėse veiklose. Dvi dienas paskyrėme išvykoms ir edukacijoms. Todėl ir mokiniai edukacinėse veiklose stengsis kažką atrasti, lšbandyti savo sugebėjimus, daug pamatyti, sužinoti..

       Veiklos programos metu:

 1. Saugaus elgesio instruktažai,
 2. Sportiniai žaidimai.
 3. Poilsis prie Ilgio ežero.
 4. Kauno kūrybinių dirbtuvių edukacinis užsiėmimas „Pirščiukų pasaulis“. Lėlių gaminimas ir spektaklio kūrimas.
 5. Pažintinė programa Trakų pilyje. Pasivaikščiojimas po senuosius Trakus. Pasiplaukiojimas garlaiviu Galvės ežere. Pažintis su Galvės ežero kraštovaizdžiu.
 6. Edukacinis užsiėmimas „Grikinė babka“ Varėnos rajone Dzūkijos nacionaliniame parke, Marcinkonių kaime. Pažintinė kelionė po Druskininkų miško muziejų „Girios Aidas“, Druskininkų Dineikos sveikatingumo parką.

 

 

VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMA "LIETUVOS ATEITIS - KŪRYBINGI VAIKAI"

Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje tradiciškai kasmet vyksta vasaros stovykla, kurią organizuoja socialinė pedagogė Onutė Janulevičienė. Stovykloje taip pat dirba ir savo kūrybines idėjas atskleidžia  įvairių dalykų mokytojai.

Šiais mokslo metais  birželio 18 - 22 dienomis taip pat vyko stovykla „Lietuvos ateitis – kūrybingi vaikai“. Pirmadienį - simboliškai stovyklos atidarymas - mokiniai išklausė visuomenės sveikatos specialisčių  patarimus, kaip saugiai elgtis vasarą įvairiais atvejais. Sudarė grupes, sugalvojo pavadinimus, prisistatė ir prasidėjo įvairūs kūrybiniai darbai.

Džiugu, kad ir mokytojai, ir mokiniai susipažino su aktore  Kristina Kazlauskaite, jos veikla. Kūrybinių idėjų įkvėpti kūrė koliažą iš medžiagos skiaučių Lietuvos šimtmečiui.

Antradienis vėl prasidėjo pramogomis ir kūrybinių idėjų paieška. Mokiniai prisiminė pirmosios pagalbos pamokėles. Maudėsi Ančios upelyje, rinko akmenukus, gamtines medžiagas, fotografavo gamtos vaizdus, ieškojo erdvinių sprendimų vaidinimui, kūrybai. Ši veikla buvo naudinga ir asmenybei, ir  bendruomeniškumui kurti.

Idėjų ir kūrybinių paieškų įgyvendinimu - piešiniai, dekoracijos ir kiti darbai  sceninei erdvei. Taip prasmingai baigėsi šios dienos veikla.

Trečiadienis buvo skirtas asmeninei saviraiškai kiekvienam kuriant, remiantis aktorės Kristinos Kazlauskaitės įžvalgomis. Taip gimė  ir kitokia kūryba - paveikslai iš akmenukų, spalvotų skaldytų plytelių - darbeliai ant žemės, sienos.

Ketvirtadienis ir penktadienis visus vasaros stovyklos dalyvius įsuko į kūrybinį šurmulį - ir vaidinimui, ir individualiai kūrybai. Stovyklos užbaigimas, įspūdžiai, atsiliepimai, atsisveikinimas ir nepakartojamos akimirkos kartu su aktore Kristina Kazlauskaite išliks ilgam, gal net atneš naujų idėjų kitiems mokslo metams. Iki pasimatymo, sveika, atostogų vasarėle!

 

 

Įsakymas dėl vaikų vasaros poilsio programos

Vykdytoja Dalia Balčienė

 *****************************************************

GABIŲ IR TALENTINGŲ VAIKŲ UGDYMO PROGRAMOS PROJEKTAS

Ekologija - tai meilė pasauliui, - taip Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokyklos mokiniai supranta savo santykį su gamta, nes gyvena apsupti gražių miškų, vingiuojančios  Ančios ir Niedos upių. Spalio -  lapkričio mėnesį buvo vykdomas „Gabių ir talentingų vaikų ugdymo projektas“, kurio tikslai: auginti žmogų, neabejingą gamtai; ugdyti vartojimo kultūrą; supažindinti su Saulės, Žemės ir vėjo energijos panaudojimu; išmokyti kurti gražius daiktus iš antrinių žaliavų.

Šiuolaikiniai vaikai yra reklamos vaikai, ir pasakyti, kad „reikia saugoti gamtą, nešiukšlinti“- negana. Jie turi dalyvauti procese. Suplanuotas žygis. O čia ruduo: lyja, lyja... Tačiau, pataikę giedrą pusdienį, susiruošėme į Pinčiaragį paiškylauti. Šiukšles mokykloje rūšiuojame jau ne pirmus metus, todėl ir vienas iš žygio tikslų buvo sutvarkyti Ančios upės pakrantę. Ne visi moka deramai stovyklauti, kartais prišiukšlina. Mes sutvarkėme apie 200 metrų pakrantės. Po darbo skanu papietauti ir pažaisti.  Prisirinkome gražių rudenėlio nudažytų lapų, kankorėžių, įdomių šakelių. Iš jų gaminsime paveikslėlius, suvenyrus, kuriais puošime mokyklą ir pradžiuginsime Kapčiamiesčio globos namų gyventojus. Po mūsų žaidimų stovyklavietėje neliko numestas net saldainio popierėlis. Išmokome vartojimo kultūros.

  

Šiuo projektu buvo siekiama atkreipti mokinių dėmesį į trapią mus supančią aplinką: miškus, upes, gyvūnus, augalus. Nuvykome ir  į Panevėžio rajono Pašilių stumbryną. Čia auginami patys stambiausi Europoje laukiniai gyvūnai – stumbrai. Lietuvoje jie buvo išnykę. Dabar čia gyvena dvi stumbrų bandos. Yra jau ir paleistų į laisvę. Mes jais galėjome gėrėtis iš arti, nes ten yra įrengta dengta pakyla, kur lankytojai gali užlipti, o stumbrai vaikšto apačioje. Yra ir  mažų stumbriukų. Pagal tarptautinį susitarimą jaunikliams suteikiami vardai, kurie turi prasidėti raidėmis Gi-.  Pirmojo stumbriuko vardas yra Girius. Vienas mažylis dar neturi vardo.

 

  

Aplankius Krekenavos regioninį parką mokiniai susipažino su to krašto gamtos istorija, išgirdo ten gyvenančių paukščių, gyvūnų balsus, įlipo į apžvalgos bokštą.

Ar galima pravažiuoti pro Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnaziją? Ne. Smalsu, kaip gyvena šiaurės Lietuvos moksleiviai. Gimnazija moderni, turi kabinetą - laboratoriją. Sužavėjo tai, kad mokyklos interjerą puošia trijų mokinių (brolių) dailės darbai. Gražu. Bet ir mes mokame puošti  savo mokyklą ir tausoti  inventorių.

  

Miškai, gėlas vanduo, nafta, anglis – tai riboti gamtos ištekliai. Kitas projekto tikslas – parodyti mokiniams, kaip Lietuvoje jau  yra naudojama Saulės, Žemės, vėjo teikiama energija. Nuvykome į Panarą. „Pilnų namų bendruomenė“- tai 2001 metais įregistruota katalikiška bendruomenė, kurios misija – darbas su priklausomybes turinčiais žmonėmis. Išmaniųjų technologijų diegimas bendruomenėje – tai kunigo Valerijaus Rudzinsko siekis, nes pragyvenimo lėšomis tenka pasirūpinti patiems. Pirmiausia buvo pastatyta vaistažolių džiovykla, kuriai energiją teikia Saulės kolektoriai.  Po to, vienas po kito, atsirado du pasyvūs  namai. Tokiame name sumontuota saulės elektrinė su geoterminiu (žemės) šilumos siurbliu. Taip oro cirkuliacijos pagalba namas yra apšildomas arba vėsinamas. Žiemą šilta, o vasarą vėsu, šilumą galima reguliuoti termostatu. Šildymas pigus.  Už vieną kvadratinį metrą per metus tenka sumokėti 1 eurą. Bendruomenė savo reikmėms elektros pasigamina iš Saulės 80%.

 

Perskaitytas laikraštis – makulatūra ar medžiaga, iš kurios galima nupinti lėkštę, vazą, net fotelį? Tai pynimo medžiaga. Šio meistriškumo  paslaptis mums atskleidė mokytoja  Marija Galvanauskienė per edukacijos pamokėlę, kuri vyko Leipalingio progimnazijos Algirdo Volungevičiaus kraštotyros muziejaus rūsyje. Mokiniai pasigamino apyrankes, lankelius plaukams, žmogeliukus. Muziejininkė mus supažindino su senovėje naudotais darbo įrankiais, audimo staklėmis, to meto medžiagomis. Papasakojo muziejaus atsiradimo istoriją.

 

„Gamta - tai mūsų namai“, - deklaruoja miško muziejus „Girios aidas“. 1992 metais šis unikalus , trobelėje ant vištos kojos įsikūręs muziejus sudegė. Jį įkūrė miškininkas A. Valavičius 1972 metais. Po didelių pastangų 1993 metais  atstatytas 3,5 karto didesnis muziejus. Jo veikla išsiplėtė į Druskininkų miškų urėdijos mokymo ir informacijos centrą. Muziejaus gidė pristatė „Ąžuolo“, „Beržo“, „Eglės“,  „Pušies“ menes. Mokiniai pažaidė su ragana-gąsdintoja. Kirto medžius, gesino miško gaisrą žaidimų stende. Supratome, kad  laužą galima kurti tik  įrengtose laužavietėse. Išmokome saugaus elgesio miške su degtukais.

 

Pietus valgėme Druskininkų vandens parko picerijoje.  Kol kepė picos, mokiniai galėjo pasigrožėti interjeru: pasivaikščioti tilteliais, stebėti žuvytes, pasijusti kaip atogrąžų miške.

Aldona Lukoševičienė

****************************

VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMA „AŠ ATRADIMŲ PASAULYJE“ (2017)

Nuo pat pirmųjų vasaros atostogų dienų dalis mūsų mokyklos mokinių vėl noriai susirinko mokykloje į vaikų vasaros stovyklą „Aš atradimų pasaulyje“. Mokiniai rinkosi su dideliais lūkesčiais atrasti save, išbandyti naujas veiklas, patirti daug įspūdžių ir linksmai praleisti laiką.

Pirmąją dieną (06.05) mokiniai susiskirstė į grupes, sugalvojo joms pavadinimus, kūrė prisistatymus. Visi kartu susikūrė stovyklos taisykles ir pažadėjo jų laikytis. Su saugaus elgesio stovykloje, gamtoje, išvykose taisyklėmis mokinius supažindino ir sveikatos priežiūros specialistės. Vaikai mokėsi teikti pirmąją pagalbą, gelbėti skęstantįjį, daryti dirbtinį kvėpavimą. Vyko diskusijos apie žalingus įpročius, jų žalą.

Pasikeitę oro sąlygos pakoregavo veiklas. Vietoj dailės edukacijos mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Palikti namai“. Klausydamiesi pasakojimų apie tremtį, gamino pilietinės iniciatyvos simbolius – namelius iš dėžių ir surinktos gamtinės medžiagos. Kūrė istorijas apie tuose nameliuose galėjusius gyventi žmones.

Antrąją dieną (06.06) mokiniai dalyvavo Lazdijų meno mokykloje edukacinėje veikloje „Molio dirbiniai“. Susipažino su molio savybėmis, technika, keramikos dirbiniais. Pasigamino pieštukines, dėžutes, papuošalus. Taip pat lankėsi Marijampolės „Multicentre“. Mokiniai susipažino  ir galėjo stebėti saulės ir vėjo gaminamą  energiją, meteorologinės informacijos rinkimą ir apdorojimą. Mokiniai susipažino  su kompiuterinėmis programomis, kuriomis galima patiems kurti muziką ir animaciją. Lankėsi foto studijoje, susipažino su fotografavimo gudrybėmis. Vaikai mokėsi dirbti su didžėjaus pulteliu. Taip pat virtualiai žaidė boulingą, šoko. Berniukai noriai konstravo automobilius iš įvairių konstruktorių.

Sekančią dieną (06.07) mokiniai lankėsi Lazdijų duonos kepykloje. Susipažino su duonos kepimo technologijomis, bandė patys minkyti ir formuoti tešlą. Taip pat aplankė Rudaminos piliakalnį, susipažino su jo istorija. Lankėsi A. Kirsnos dvare, kur ne tik apžiūrėjo restauruotus pastatus, teritoriją, bet ir apsilankė žirgyne. Vaikai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su žirgų gyvenimu, sužinojo apie jų priežiūrą.

Ketvirtadienį (06.08) mokiniai visą dieną praleido Druskininkuose. Dalyvavo edukacinėje veikloje M.K. Čiurlionio muziejuje. Tapė bendrą piešinį, kopijuodami Čiurlionio paveikslus, klausėsi Čiurlionio muzikos. Tauro Česnulevičiaus sodyboje dalyvavo edukacijoje „Sūri pamoka“. Druskos studijoje patys minkė, formavo, skobė, krosnyje džiovino savo sukurtus druskinukus. Galiausiai surengė savo kūrinių parodą.

Paskutiniąją dieną (06.09) vaikai su technologijų mokytoja išbandė linoleumo raižinių techniką. Vaikams gerai sekėsi, noriai dirbo, surengė parodą, grožėjosi savo darbais. Užsiėmimo su šokių mokytoja Saiva metu vaikai patyrė daug gerų emocijų. Stovyklą vainikavo pačių vaikų koncertas, kurio metu jie atsklaidė savo muzikinius talentus, artistiškumą ir kūrybiškumą.

Aptardami šios vasaros stovyklos veiklas, mokiniai noriai dalijosi įspūdžiais, potyriais. Kiekvienas turėjo galimybę atrasti save įvairiose veiklose. Vaikai džiaugėsi šių metų stovykla ir išsakė savo lūkesčius, norus kitų metų stovykloms. Dėkojo stovyklos vadovei, koordinatorei Onutei ir vykdytojoms – technologijų ir  pradinių klasių mokytojoms.  

Bendraudami ir bendradarbiaudami dalyviai sustiprino tarpusavio ryšį, draugystę, toleranciją, pagalbą vienas kitam. Šilti pokalbiai užsitęsė ilgai, niekas neskubėjo namo, norėjosi dar pabūti visiems kartu...

Įsakymas dėl vaikų vasaros poilsio programos

Mokinių sąrašas

Projekto vykdytojos

Pradinių klasių mokytojos

GABIŲ IR TALENTINGŲ VAIKŲ UGDYMO PROGRAMOS "Emilijos vardo būsime verti" ĮVYKDYMAS

VAIKŲ IR PAAUGLIŲ NUSIKALSTAMUMO PREVENCIJOS PROGRAMOS "Mes kapčiamiestiečiai" ĮVYKDYMAS

VAIKŲ IR PAAUGLIŲ NUSIKALSTAMUMO PREVENCIJOS PROGRAMA „Mes kapčiamiestiečiai“

Šių metų  lapkričio 21 d.  Kapčiamiesčio  E. Pliaterytės mokyklos mokiniai  pagal projektą  „Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programa“, lydimi mokytojų Inos Juškytės ir Rasos Petrauskienės  išvyko į Druskininkus. Keliaujant ir dairantis pro autobuso langą, buvo nuostabu matyti, kaip dosni rudens ranka įvairiomis spalvomis keičia kraštovaizdį ir nė nepajutome, kaip greit pasiekėme Druskininkų Karolio Dineikos sveikatingumo parką. Rytinėje parko dalyje įkurtas sporto takas, su mechaniniais treniruokliais bei įrengtos vaikų žaidimų ir mankštos zonos. Mokiniai čia daugiausiai ir praleido laiko. Informacinėje lentoje perskaitę visą parko istoriją patraukėme link autobuso ir į „Grūto“ parką. Aplankėme Grūto parką, kuris įsikūręs netoli Druskininkų. Jame mokiniai turėjo galimybę susipažinti su sukurtomis tarybinio laikotarpio veikėjų skulptūrų ekspozicijomis, apsilankyti parke įrengtame zoologijos sode, smagiai laiką pralesti vaikų žaidimo aikštelėse, pasigrožėti gražia parko gamta.

 

                                

Po visų linksmybių skubėjome į Druskininkų „Lynų kelią“. Tai viena iš ekologinių transporto rūšių, kuri neteršia aplinkos ir yra puiki pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiems. Keturi dešimtviečiai keltuvai iš lynų keltuvo stotelės (prie Druskininkų vandens parko) į kitą Nemuno pusę (prie žiemos pramogų rojaus “Snow arena”)  „nuskraidino“ per 7,5 minutės, 45 metrų aukštyje. Kelionės metu pro skaidrius keltuvo langus, tarsi iš apžvalgos rato, mokiniai išvydo: įspūdingus Druskininkų kurorto miškus, Nemuno upės vingius ir nuostabią miesto panoramą. Išlipę iš keltuvo, jau buvome nuvargę, bet vis dar  švytinčiais veidais patraukėme link autobuso. Kelionė namo neprailgo: mokiniai dalijosi įspūdžiais, prisiminė, ką matė bei sužinojo. Džiaugiamės įspūdingomis akimirkomis bei smagiai praleistu laiku.

                                                                                             Vyr. anglų kalbos mokytoja Ina Juškytė

 

Kapčiamiesčio  Emilijos Pliaterytės mokykla dalyvauja projekte

„Emilijos vardo būsime verti“

Projekto pristatymas:

Projekto tikslas - atskleisti mokinių gabumus ir talentus konkrečios asmenybės pavyzdžiu.

Uždaviniai :

 • Skatinti mokykloje besimokančius gabius ir talentingus mokinius dalyvauti programoje;
 • Susipažinti su 1830-1831 metų sukilimo dalyvės, karžygės Emilijos  Pliaterytės asmenybe;
 • Skatinti pozityvų, pilietišką vaiko vaidmenį bendruomenėje, pasididžiavimą Kapčiamiesčio krašto žmonėmis;
 • Ugdyti asmenybę, kuriančią atsakingą, kokybišką gyvenimą, remiantis asmenybių sėkmingo gyvenimo patirtimi;
 • Skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarpusavyje ir su kitomis vaikų organizacijomis, draugijomis, institucijomis. Dalintis gerąja patirtim.

Gabūs ir talentingi vaikai:

* Dalyvaus programoje ir domėsis bei rinks medžiagą apie karžygės Emilijos Pliaterytės gyvenimą ir veiklą;

*Lankysis Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejuje, kur šio muziejaus darbuotojai suteiks  informaciją apie karžygę Emiliją Pliaterytę ir Kapčiamiesčio krašto žmones;

*  Rengs susitikimus  su kapčiamiestiečiais, Emilijos Pliaterytės atminimo draugijos pirmininku Juozu  Žitkausku,  Birute ir Vytautu  Stacevičiais, kurių metu sužinos daugiau apie karžygę Emiliją Pliaterytę;

*  Aplankys Lazdijų krašto ir Lietuvos vietoves (Vainežeris, Vilnius) susietas su šios karžygės atminimu;

*  Gabūs ir talentingi Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokiniai vyks į Vilnių, kur susitiks su Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos bendruomene, susipažins su Lietuvos istorinėmis asmenybėmis naujai atidarytame, moderniame Valstybės pažinimo centre LR Prezidentūroje;

* Emilijos Pliaterytės atminimo draugija Vilniuje rengs ir organizuos Protų kovas „Emilija Pliaterytė 1806-1831“ tarp Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos ir Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos gabių ir talentingų mokinių grupių;

* Dailės ir technologijų mokytojai su mokiniais rengs parodą „Moters paveikslas“, skirtą Emilijos Pliaterytės sukaktims paminėti;

* Pradinių klasių mokytojos praves baigiamąją   konferenciją „Emilijos vardo būsime verti”;

*  Kurs atsakingą kokybišką gyvenimą, remiantis asmenybių sėkmingo gyvenimo patirtimi;

* Atsiskleis kūrybinėse veiklose, turės galimybę saviraiškai ir idėjų įgyvendinimui;

* Supras, kad yra svarbi visuomenės dalis - žinos praeities istoriją;

* Bendraus ir bendradarbiaus tarpusavyje ir su kitomis vaikų organizacijomis, draugijomis, institucijomis bei dalinsis gerąja patirtimi. 

                                                                                                                 Projekto vadovė O. Janulevičienė

********************************************************** 

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programa

,,Mes kapčiamiestiečiai“

Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje  vykdoma  vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programa ,,Mes kapčiamiestiečiai“. Programai vykdyti skirta 150 Eur. Lėšas skyrė Lazdijų rajono savivaldybė.

Vykdomos programos metu per meną  ir kūrybinę veiklą siekiama ugdyti kūrybingą ir laisvą asmenybę, formuoti socialiai pageidaujamo elgesio nuostatas, įtraukti mokinius į naudingą, įdomią veiklą, praplėsti jų istorinį, kultūrinį akiratį.

Programos veiklos:

*  Proto mūšis „Ką aš žinau apie Lazdijų rajoną, Kapčiamiestį“.
Ekskursija į Druskininkus. Aplankyti žymias istorines vietas. Apsilankyti Grūto parke.
Piešinių konkursas „Mano mylimas kraštas“.
Dainų konkursas „Klasės daina Tolerancijai“ (Dalyviai 5-10 klasių mokiniai).
Tolerancijos dienai skirta Draugystės arbata.
 
                                                            Projekto vadovė Ona Janulevičienė 

*******************************************************

Įspūdžiai iš Šaulių stovyklos Veisiejuose

Šių metų liepos 11- 17 dienomis Šaulių sąjunga organizavo stovyklą Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje.

Vyko daug įvairių užsiėmimų. Stovykloje buvo apie 50 paauglių, kurie laikė 1-ąją pakopą. Buvo nelengva priprasti. Stovykloje keldavomės 6 valandą ryto, o po 10 minučių jau būdavom išsirikiavę lauke ir darydavome rytinę mankštą. Taip pat mes mokėmės teorijos. Mums teko susitikti ir išgirsti patarimų iš priešgaisrinės, policijos tarnybų.

Mokėmės, kaip taisyklingai elgtis su ginklu. Valgėm sausus davinius. Buvo daug įdomios veiklos: šaudėm, žaidėm sportinius- karinius žaidimus, ėjom į orientacinį žygį.

Įsiminė žygis maršrutu -  Veisiejai – Kapčiamiestis – Volskai – Kapčiamiestis - Veisiejai. Žygis truko dvi dienas. Volskuose įkūrėme stovyklavietę ir nakvojome. Ten pailsėjom, prie laužo dainavom dainas, žaidėm.

Daug keliavome miškais, ragavome mėlynes ir patyrėme įspūdžių. Stovykloje būriams buvo skirtos užduotys: vaidino, žaidė. Vėliau įvyko Krikštynos.

         

         

         

         

Džiaugiuosi savo pasiekimais - skaičiau pasižadėjimą, nes geriausiai išlaikiau teoriją ir gavau termosą su užrašu,, Šaulys - tautos karys''.

Visi dalyviai gavo 1- osios pakopos baigimo pažymėjimus. Atsisveikinome ir keliavome namo. Ačiū stovyklos organizatoriams ir mūsų šaulių būrelio vadovui Eugenijui Šidlauskui.

                                                                                                       Aida Matusevičiūtė, 10 klasė

**********************************************************************************************************

 

 ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO RENGINYS – IŠVYKA Į ŪKĮ

Vykdant Šviečiamosios gyvulininkystės programos įgyvendinimą, balandžio 29 d. buvo surengta 5 ir 7 klasių mokinių išvyka į Remido Jungevičiaus ūkį, esantį Miškinių k. Kučiūnų sen. Lazdijų r.

Fermoje, kurioje lankėmės ūkininkas augina apie 150 mėsinių karvių. Tai aubrakų, galavėjų  ir limuzinų veislės. Dar vieną fermą ūkininkas turi Vytautiškių kaime. Mokinius, nors jie visi yra kilę iš kaimų, nustebino galvijų laikymo būdas. Pas ūkininką Remidą laikomos karvės visai nebijo šalčio, jos ir žiemą būna lauke, į fermą pro atviras angas ateina tik paėsti ir atsigerti. Jų veršiavimusi niekas nesirūpina, tik darbininkas arba pats ūkininkas ateina ir pamato, kad karvė jau apsiveršiavusi. Šių veislių karvių nieks nemelžia, jos tiek duoda pieno, kiek žinda veršiukai. Moksleivius dar labai nustebino, kad vienos karvės yra su ragais, o kitos be. Vasarą galvijai yra išvaromi ganytis į laukus. Jie, kaip pasakojo ūkininkas, yra labai neišrankūs maistui. Ėda bet kokią žolę, mažus krūmus, lapus, todėl yra labai lengva juos laikyti.

Mokiniams labai patiko išvyka į ūkininko Remido ūkį ir ūkininko pasakojimai apie auginamus galvijus.

 

                                             Projekto vykdytojas mokyklos direktorius
                                                                                                              Zigmas Kukučionis

*****************************

Vykdant Šviečiamosios gyvulininkystės programos įgyvendinimą balandžio 4 d. buvo surengtas antrasis programos III modulio dalyvių (5-7 klasių mokinių) susitikimas.

Buvo demonstruojama filmuota medžiaga apie Lietuvos ūkiuose auginamus gyvūnus. Mokiniai atidžiai stebėjo filmus, aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus, domėjosi. Dauguma galvijų jiems yra pažįstami, jie juos matę, augina tėvai ar pažįstami. Kai kurių mokinių tėvai ūkininkauja, todėl jie labai aktyviai diskutavo apie karves ir arklius. Paskui mokiniai atliko užduotis užduočių knygutėse. Čia taip pat kilo  daug diskusijų. Jei apie galvijus, arklius, avis, ožkas ir paukščius užduotis mokiniams atlikti nebuvo labai sunku, tai apie kailinius žvėrelius žinių pristigo. Dauguma mokinių jų nėra matę, jų nepažįsta. Todėl buvo puiki proga daugiau apie juos sužinoti.

     

Aktyviausi mokiniai, sugebėję atsakyti į sudėtingiausius klausimus, buvo apdovanoti dovanėlėmis. Po užsiėmimo mokiniai dar ilgai diskutavo apie šią programą.

 

                                               Projekto vykdytojas mokyklos direktorius
                                                                                                                Zigmas Kukučionis

*******************

                Kovo 17 d. mokykloje vyko Šviečiamosios gyvulininkystės programos įgyvendinimo projekto pristatymas 5-7 klasių mokiniams. 

             Programos metu  mokiniai susipažins su Lietuvos ūkiuose auginamais gyvūnais ir jų aplinka, anatomija, morfologija, gyvūnų įtaka gamtai ir aplinkai, Lietuvos senosiomis ūkinių gyvūnų veislėmis ir mokymosi galimybėmis gyvulininkystės srityje. Siekiama, kad būtų ugdomas sveikas ir ekologiškas moksleivių požiūris į ūkininkavimą, neabejotiną jo naudą žmogui ir visuomenei.

                Programos metu bus nagrinėjamos temos:

 • Galvijai;
 • Arkliai;
 • Kiaulės;
 • Avys;
 • Ožkos;
 • Bitės;
 • Paukščiai;
 • Kailiniai žvėreliai.

 

 

Susipažinę su pamokų temomis ir pagrindine informacija, mokiniai užduočių knygelėse atlikinės pateiktas užduotis.

                                                                              
                                                  Projekto vykdytojas mokyklos direktorius
                                                                                                                   Zigmas Kukučionis

______________________________________________________________________________________________

 

 „Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės pagrindinės mokyklos aplinkos sutvarkymas“.

 

        Vietos projekto tikslai:

1) Sutvarkyti mokyklos aplinką, įrengiant takus ir laiptus nuo upės kranto iki mokykloje įkurto Emilijos Pliaterytės muziejaus.

2) Atlikti Baltosios Ančios upės pakrantės ir šlaito sutvarkymo darbus.

3) Atnaujinti Mokyklos infrastruktūrą, įrengiant pavėsines, suoliukas.

4) Užtikrinti sukurtos infrastruktūros saugumą, įrengiant tvorą su varteliais bei įrengiant stebėjimo kameras.

 

        Šlaito ir pakrantės tvarkymo darbai: sklypo planiravimas, šlaitų tvirtinimas smėlio – žvyro mišiniu, šlaito lyginimas, pakrantės tvarkymas (krūmynų pašalinimas), tvoros įrengimas (dalinai atskiriant dalį pakrantės nuo bendros mokyklos teritorijos), videokamerų (2 vnt.) įrengimas teritorijos apsaugai, teritorijos sutvarkymas (sodinukų sodinimas), teritorijos apšvietimo įrengimas (4 vnt.).

 

        Takelių įrengimas: takelių įrengimas pakrantėje ir ant šlaito nuo laiptų iki muziejaus įėjimo (betono trinkelių grindinio įrengimas).

 

        Laiptų įrengimas: laiptų nuo pakrantės iki takelio link muziejaus įrengimas.

 

        Pavėsinių, suoliukų ir šiukšliadėžių įrengimas: teritorijoje įrengtos 2 pavėsinės, atnaujintas muziejaus stogelis, įrengti 17 suoliukų, 8 šiukšliadėžių.

 

1

 

2

 

4

 

3

 


 

 

„Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės pagrindinės mokyklos katilinės modernizavimas“

 

        2012 metais Lazdijų r. Kapčiamiesčio E.Plaiterytės mokykla teikė paraišką Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis finansuojamam projektui (priemonei).

        2013 metais pasirašyta sutartis su LAAIF (Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondu) dėl projekto „Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės pagrindinės mokyklos katilinės modernizavimas“ finansavimo.

        2016 metais supaprastinto atviro viešųjų pirkimo konkurso metu įsigyta įranga, projektavimo ir statybos darbai.

        Planuojama demontuoti senus kieto kuro katilus ir nereikalingą įrangą, atlikti biokuro katilo ir susijusios įrangos, įrenginių montavimo darbus:

  - sumontuoti naują biokuro katilą ir reikalingą katilinės įrangą;

- sumontuoti kamino įrangą;

- įrengti kuro talpą ir kuro transportavimo iki tarpinės kuro talpos įrangą;

- sumontuoti bendrą katilinės elektros automatikos įrangą;

- sumontuoti ekonomaizerį;

- įrengti automatinę pelenų pašalinimo įrangą;

- įrengti vamzdynus katilinės įrenginių prijungimui;

- atlikti kitus būtinus darbus tinkamam katilės veikimui užtikrinti.

 

1   2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Prieš pradedant darbus

 

 

 


 

Kapčiamiesčio E.Pliaterytės mokykloje buvo vykdoma vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programa „Įveikim sunkumus kartu“. Vykdomos programos metu per sportą  ir kūrybinę veiklą buvo siekiama ugdyti kūrybingą ir laisvą asmenybę, formuoti socialiai pageidaujamo elgesio nuostatas, įtraukti mokinius į naudingą,  įdomią veiklą,  praplėsti jų istorinį, kultūrinį akiratį. Mokiniai programos metu dalyvavo sportiniuose renginiuose, varžybose, konkursuose, išvykose. 7-10 klasių mokiniams buvo suorganizuota išvyka į Vilniaus vaikų socializacijos centrą. Išvykos metu buvo supažindinti su ten gyvenančiomis mergaitėmis, centro taisyklėmis ir dėl kokių priežasčių ten patenka. Taip pat dar Akropolyje žiūrėjo filmą „Pakalikai“. 5-6 klasių mokiniai lankėsi Kapčiamiesčio užkardoje, pasienio ruože, esančioje Pertako kaime.  Vyko paskaitos mokiniams pagal amžiaus grupes: ,,Žalingi įpročiai ir jų prevencija“, „Lytis, kultūra, visuomenė“.

Baigiantis programai, mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Prapiestienė  padėkojo mokiniams už aktyvų dalyvavimą. Mokiniams buvo įteikta diplomai, padėkos raštai, prizai, atminimo dovanėlės. Mokiniai veikla liko patenkinti.

Akimirkos iš veiklos:     

   

               

                                                                            Ona Janulevičienė

5, 6 klasių išvyka į pasienį

        Lapkričio 24 dieną 5,6 klasės mokiniai su socialine pedagoge Onute Janulevičiene buvo išvykę į pasienį.

        Ten buvo labai įdomu. Mes pamatėme treniruotą šunį Satą. Jis buvo didelis, juodas, paklusnus. Stebėjome, kaip jis moka sėdėti, gulėti, ieškoti. Mes šuneliui sugalvojome užduotį –paslėpėm pirštines. Satas turėjo surasti ir atnešti. Šunelis užduotį atliko ir buvo paskatintas kamuoliu, kad neaptingtų. Vėliau susipažinome su teritorija: patalpomis, kiemu.

                                                             

        Pasieniečiai mokinius supažindino su ginklais. Matėme šautuvą, kulkas, antrankius, žiūronus, bananą, ežį, automatą, naktinius žiūronus.

                 6 klasės mokinė Laura Paškevičiūtė

 

 

Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokykloje 2015 metų spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais vykdoma vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programa “Įveikim sunkumus kartu“. Programai skirtos lėšos 150 eurų iš Lazdijų r. sav. biudžeto. Programos metu vykdomos veiklos:

-          Kvadrato varžybos tarp 1-4 klasių.
-          Rudenėlio šventė.
-          Išvyka į Vilniaus mergaičių koloniją.
-          Tolerancijos savaitė .
-          Tinklinio varžybos tarp 5-10 klasių.
-          Susitikimas su sveikatos priežiūros specialiste temomis:
            “Lytis, kultūra, visuomenė“ 8-10 klasėse ;
             „Žalingi įpročiai ir jų prevencija“ 5-7 klasėse.
-          Žinių konkursas - „Moksleiviai prieš AIDS ir narkomaniją“.

                                                   Mokyklos socialinė pedagogė O. Janulevičienė

 

 

 

Vaikų  vasaros  poilsio  dieninė stovykla “Vaivorykštė”

 

Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje birželio trečią savaitę vyko vaikų vasaros poilsio programa „Vaivorykštė“. Programai skirtos lėšos 250 Eur. iš Lazdijų r. Savivaldybės biudžeto. Stovyklos tikslas buvo suteikti vaikams, gyvenantiems sunkiose socialinėse sąlygose, deramą laisvalaikio užimtumą, pasirūpinti jų sveikata vasaros atostogų metu bei sudaryti sąlygas jų saviraiškai, aplinkos,  meno, sporto, etninės kultūros pažinimui, bendravimui.

  „Vaivorykštė“ - tai integruota jaunesnio mokyklinio amžiaus mokinių programa. Ši programa kiekvieną dieną buvo skiriama tam tikrai kūrybinei, sportinei, etninei, pažintinei ir edukacinei veiklai.  Veiklos metu kiekvieną dieną  mokiniai skyrė tam tikrai spalvai.

Iš spalvoto popieriaus kirpo gėlytes, rašė atsiliepimus ir klijavo mokyklos antro aukšto foje. Programos metu mokiniai važiavo į Rumšiškių liaudies buities muziejų.

Ten aplankė senovines sodybas, dalyvavo edukacinėje pamokoje  „Kaimiški jaunimo audimai“. Lankydamiesi Veisiejų dvare klausėsi  reindžerės Aistės pasakojimų apie gamtą, apie saugomus gyvūnus. Dvare turėjo galimybę paklausyti (užsidėję ausines) įvairių paukščių garsų, dzūkiškų pasakojimų. Veisiejų ir Vainežerio parke keliavo ežero pakrančių takeliais. Vainežeryje pamatė Emilijos Pliaterytės skulptūrą. Sporto dieną mokiniai daug žaidė įvairių žaidimų, sporto žaidynių, rungčių. Sveikatos specialistė pasakojo apie saugumą žaidimų, išvykų metu. Demonstravo filmuką apie saugumą. Menų dienoje mokiniai piešė, darė koliažus, darbelius iš gamtinių medžiagų. Stovyklos metu mokiniai turėjo galimybę maudytis, ilsėtis. Stovykla mokiniams labai patiko, nes joje dirbo kūrybingos, pilnos energijos pradinių klasių mokytojos.

                                                                             Programos vadovė soc. Pedagogė Ona Janulevičienė


 

Projektas „Kūrybinės partnerystės“

 

Kūrybinės partnerystės” – tai mokykloms skirta programa, kurios tikslas – skatinti mokyklų ir kūrėjų bendradarbiavimą siekiant ugdyti kūrybingą ir kritiškai mąstantį šiuolaikinį žmogų. Projektas „Kūrybinės partnerystės“ vykdomas nacionaliniu mastu LR švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva, iš dalies remiamas Europos socialinio fondo. Projektą įgyvendina Ugdymo plėtotės centras.

Pirmaisiais „Kūrybinių partnerysčių“ programos įgyvendinimo metais (2011 – 2012 mokslo metais) buvo atrinktos 43 mokyklos, tarp jų ir mūsų mokykla.

Tapę „Tyrinėjančia mokykla“ 5-6 klasių mokiniai kartu su kūrybos agente Agne Samulyte, kuriančiu praktiku Simonu Kuliešiumi bei kuriuojančia mokytoja Virginija Kaminskaite suplanavo ir įgyvendino projektą „Kartą gyveno Emilija...“.

Antraisiais metais sėkmingai „Tyrinėjančių mokyklų" programą įgyvendinę patekome tarp atrinktų 30-ties mokyklų ir  tęsiame projektinę veiklą jau kaip „Pokyčių mokykla".

Įgyvendinome tris projektus: „Eksperimentas : aplinkos įtaka mokymui ir mokymuisi“ (dalyviai – 8-10 kl.mokiniai); „Kūrybiškos pamokos“ (dalyviai – 6-7 kl.mokiniai); „Koncertas LTVISION“ (dalyviai – 4-5 kl.mokiniai).

Projektams vadovavo: kūrybos agentė Gitana Pinkevičienė; Kuruojanti mokytoja Marytė Ignatavičienė; Kuriantys praktikai Mykolas Natalevičius, Justas Kalpokas ir Edvardas Minkevičius. Projekte aktyviai dalyvavo mokytojai Ina Juškytė ir Leongindas Orliukas; Rasa Kukučionienė, Juozas Česlovas Subačius ir Angelė Danilavičienė; Aldona Dumbliauskienė ir Asta Gylienė.

Trečiaisiais dalyvavimo projekte metais nusprendėme, kad neturi likti nuskriausti patys mažiausi mokiniai, todėl pasirinkome kryptį „Tyrinėjanti mokykla kubu“. Savo veiklą pradėjo 2-4 klasių mokiniai kartu su Kūrybos agente Ieva Žibūdaite. Mokytojai tobulins savo kompetenciją Mokytojų klube.

Daugiau apie projetą rasite adresu www.kurybinespartnerystes.lt


 

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programa „MES UŽ SVEIKĄ GYVENIMĄ“Turiningas ir kryptingas vaikų ir paauglių iš soc. remtinų, asocialių šeimų laisvalaikio organizavimas, siekiant apsaugoti juos nuo smurto, netinkamo asocialių asmenų poveikio. Šio projekto metu vyko sportiniai užsiėmimai, įvairios varžybos, paskaitos, susitikimai su Lazdijų rajono savivaldybės gydytojais. Vyko sporto šventės bei varžybos Kapčiamiestyje ir prie aplinkinių ežerų, įtraukiant miestelio jaunimą. Mokytojos A. Danilavičienės demonstruotas filmas „ Tavo pasirinkimas“, po kurio vyko aptarimas. Lankėmės Kapčiamiesčio užkardoje, kur vaikai susitiko su pasieniečiais, išklausė jų pasakojimų apie pasienio ruožo apsaugą, pamatė tarnybinių šunų parodomąją programą. Mokykloje vyko žinių konkursas tema: „Moksleiviai prieš AIDS ir narkomaniją“. Lankėmės Veliučionių socializacijos centre, kur įstaigos direktorius papasakojo apie ten gyvenančių jaunuolių veiklą, gyvenimo sąlygas, poilsį. Apibendrinant programą išklausėme atsiliepimų apie projekto naudą, dalyviai buvo paskatinti atminimo dovanėlėmis, prizais ir padėkos raštais.